Sosyal Medyada Biz}

Atatürk” gazetecilik sevdalısı bir savaş muhabiriymiş!

Atatürk” gazetecilik sevdalısı bir savaş muhabiriymiş!

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Üniversite Kültürü dersleri kapsamında Gazeteci-Yazar Yaşar Gürsoy’ öğrencilerle buluştu. Nermin Tarhan Konferans Salonu’’nda gerçekleşen programda Gürsoy, öğrencilere cumhuriyet ve medya” konusunda bilgi verdi.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi’’nde düzenlenen, aralarında Avrupa Türk Gazeteciler Cemiyeti mensuplarının da bulunduğu STK temsilcilerinin katılımıyla Üniversite Kültürü Dersleri sürerken, gerçekleştirilen derslerin bu seferki konusu “cumhuriyet’in kuruluş döneminde medya” oldu.

Gazeteci-yazar Yaşar Gürsoy’’un katılımıyla gerçekleştirilen programda Gürsoy, basının Cumhuriyet öncesi ve sonrasını anlattı.

uskudar unv yasar gursoy1

Basında sansür üzerinde değerlendirmelerde bulunan Gürsoy, Atatürk’’ün savaş döneminde gizli olarak “Gazeteci Şerif” kimliği savaş muhabirliği yaptığını aktardı.

Atatürk’’ün gazetecilik sevdasının kendi başına iş açtığını, dolandırılıp tüm birikimini bu uğurda kaybettiği zamanların olduğuna dikkat çeken Gürsoy, Anadolu Ajansı’’nın kuruluşuna ilişkin de bilgiler verdi.

uskudar unv yasar gursoy2

Cumhuriyet’in ilerleyen dönemlerinde medya’yı renklendirme çabalarıyla eğlenceler ve yarışmalar düzenlendiğini ifade eden Gürsoy, konuya ilişkin çeşitli örnekleri de öğrencilerle paylaştı.

20 Mart 2016

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN